İçel Koleji’nde mevcut network ve internet bağlantılarının devamlılığının sağlanması kontrolü ve bakımının yapılması.

Kolejde hizmet veren sunucuların yapılandırılması, güncellemeleri ve bakımı konularında gerekli çalışmaların yapılması oluşabilecek virüs saldırıları, arızalar, teknik sorunlara karşı önlemlerin alınması, web sayfasının oluşturulması, güncellenmesi, duyurular ve haberlerin iletilmesi. Kolej bünyesindeki kullanılan tüm bilgisayarların bakımı, yedeklenmesi, arıza takibi, updateleri gibi konularda yazılım ve donanım desteği verilmesi.

Garanti kapsamındaki bilgisayarların bakımı için ilgili firmalarla koordinasyonun sağlanması, yeni alınacak bilgisayar vs. cihazlar için öneriler getirilmesi ve tekliflerin hazırlanması.

Kolejdeki mevcut bilgisayarlar ile bilgisayar laboratuarının aktif ve sorunsuz kullanılması amacıyla ilgili bakım ve updatelerin yapılması. Katalog taramaları ve internet çıkışı konularında teknik destek verilmesi.

Kolej tanıtımlarında kullanılan film, sunum ve afişlerin hazırlanması, konferanslar, seminerler ve sunumlar sırasında kullanılan bilgisayar, projeksiyon vs. cihazların altyapılarının hazırlanması kontrol ve teknik desteğin sağlanması.

BİM’in başlıca görev ve faaliyetleri arasında yer almaktadır.

Başlat
Nasıl yardımcı olabiliriz?