“İçel Koleji” Mersin’in ilk özel okulu olarak 65 yıllık eğitim tecrübesiyle ülkemizin geleceğine yön veren öğrencilerini Atatürk ilke ve devrimleri ışığında nitelikli ve çağdaş eğitim anlayışıyla yetiştiren, bilgi çağının gerekleri doğrultusunda hedefler koyan bir eğitim kurumudur. Böyle bir kurumun Yönetim Kurulu Başkanı olmanın farklı gururunu yaşıyorum

Eğitime gönül vermiş kadromuzla Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, gelişime açık nesiller yetiştirdik. Eğitim ve öğretimde birçok başarıya imza attık. Yakın zamanda da LGS sınavında 2 öğrencimizi Türkiye 1.si yaptık. Öğrencilerimizi çağdaş eğitim teknikleriyle yetiştirirken bir taraftan da onlara Yunus Emre, Mevlana, Hacıbektaş Veli gibi büyük değerlerimizin hayata bakış açısını, hoşgörüsünü kazandırmaya çalışıp onları hayata hazırladık.

Öğrencilerimizin bilimsel çalışma ve becerilerini geliştirmek için 1959’dan beri Bilim Şenliği etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Bilim Şenliği ile öğrencilerimiz; fen, matematik ve teknoloji tasarım alanlarında yıl içinde araştırıp hazırladıkları bilimsel projeleri farklı üniversitelerden gelen jüri üyelerine sunma olanağı buluyorlar. Okulda edindikleri bu deneyim onları ulusal ve uluslararası platformlarda da başarılı kılıyor.

Öğrencilerimizi; akademik yönden donanımlı, sosyal ve sanatsal yönden kendini geliştirmiş, seçimlerini özgürce yapma olgunluğuna erişmiş bireyler olarak hayata hazırlıyoruz. Gençlerin günümüz koşullarında, iyi okullarda eğitim almalarının yanında, sosyal yönden başarılarına, iletişim becerilerine ve takım çalışmalarındaki uyumlarına da bakılmaktadır. Bu nedenle okulumuzda öğrencilerimizin gelişim özellikleri dikkate alınarak çeşitli bireysel gelişim programları yürütülmektedir. Yürütülen programlarla öğrencilerimizin kendilerini tanıma, özgüvenlerini geliştirme, sorumluluk alabilme, hedef belirleme, zaman yönetimi, akademik alışkanlıklar kazanma, duygu ve davranışlarını kontrol edebilme gibi önemli becerileri kazanmaları amaçlanmaktadır.

Çocuklarımızı drama, müzik-dans, basketbol, futbol, satranç, bilim ve teknoloji, yapay zeka, robotik kodlama, yazılım gibi etkinliklerle buluşturup onlara ilgi ve yeteneklerini keşfedebilecekleri ortamlar sunmaktayız.

Çocuklarını bize emanet eden tüm velilerimize, her zaman iyi bir eğitim öğretim olanağı sunmanın büyük sorumluluğuyla teşekkür ederim.

Abdullah Hüseyin AKBIYIK
Yönetim Kurulu Başkanı

Başlat
Nasıl yardımcı olabiliriz?