1959 yılında kurulan Özel İçel Koleji 2014-2015 Eğitim öğretim yılıda anaokulu binasını ayırarak, anasınıfı öğrencilerinin daha rahat bir ortamda eğtim almalarını sağlayacağı yen binasına taşımıştır. “Kids University olarak, nitelikli bir okul öncesi eğitimi sunarak, çocuğun yaşam becerilerini geliştirmenin yanı sıra, deneyim ve yaşantılarını zenginleştirmeyi amaçlamaktayız.

Ülkemizi çağdaş ve modern bir toplum seviyesine ulaştıracak, Atatürkçü, bilinçli, akademik birikimi olan ve sorumluluk duygusu gelişmiş, problem çözme becerisine sahip bireyler yetiştirmek en temel hedeflerimiz arasında yer almaktadır.”

AMACIMIZ
Amacımız, kendisine güvenen, sorumluluk duygusu kazanmış, problem çözebilme yeteneğine sahip, doğayı ve kitapları seven, yaratıcı çevresiyle olumlu ilişkiler kurabilen, soru sorma alışkanlığını edinmiş, mutlu ve huzurlu çocuklar yetiştirmektir. Eğitim programlarımız bu amaç doğrultusunda hazırlanmış olup, mesleğini seven, deneyimli ve konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından uygulanmaktadır. Okul öncesi çocuklarımızın gelişim aşamaları göz önünde tutularak, bu aşamaları sağlıklı bir biçimde tamamlayabilmeleri için çeşitli konular aracılığıyla hazırlanan eğitim programımız ek aktivitelerle ve branş dersleriyle desteklenmiştir. Her branş dersi kendi dalında uzman öğretmenlerce verilmektedir. Çocuklar eğitim kurumumuzda doğum tarihleri ölçü alınarak yaş gruplarına göre sınıflandırılmakta ancak bireysel farklılıkları nedeniyle de eğitimsel olarak tek tek ele alın maktadır. Gelişimsel tarama testleri ve bilgi envanterleriyle incelenen çocuklarımızın aileleri ile bu konuda periyodik olarak bilgilendirilmektedir.

EĞİTİM HEDEFİMİZ
Mutlu ve sağlıklı bir insan olabilmenin temelinde sağlıklı ve doğru desteklenmiş bir çocukluk dönemi yatar. İnsanın hayatında kendini yaşatacak olan özelliklerinin temelleri okul öncesi döneminde atılmaktadır. Bizler içinde bulunduğumuz durumun sorumluluğunun bilincinde olarak üzerimize düşenleri en iyi şekilde gerçekleştirmek için varız.

Kurumumuz sevgi ilkesine dayanarak çocuklarımızın Bilişsel, Duygusal, Sosyal ve Psikomotor gelişimlerine uygun eğitim vermektedir. Okul Öncesi eğitim kurumlarının yalnızca bilgi aktaran ya da yalnızca çocukların bakımını sağlayan yerler olmadığını düşünüyor, çocuklarımızı araştırmaya ve yaratıcılığa yönlendirecek zevkli ve eğlenceli programlarla eğitimi sevdirmeyi planlıyoruz. Amacımız, kendisine güvenen, sorumluluk duygusu kazanmış, problem çözebilme yeteneğine sahip, doğayı ve kitapları seven, yaratıcı çevresiyle olumlu ilişkiler kurabilen, soru sorma alışkanlığını edinmiş, mutlu ve huzurlu çocuklar yetiştirmektir.

Eğitim programlarımız bu amaç doğrultusunda hazırlanmış olup, mesleğini seven, deneyimli ve konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından uygulanmaktadır. Okul öncesi çocuklarımızın gelişim aşamaları göz önünde tutularak, bu aşamaları sağlıklı bir biçimde tamamlayabilmeleri için çeşitli konular aracılığıyla hazırlanan eğitim programımız ek aktivitelerle ve branş dersleriyle desteklenmiştir. Her branş dersi kendi dalında uzman öğretmenlerce verilmektedir. Çocuklar eğitim kurumumuzda doğum tarihleri ölçü alınarak yaş gruplarına göre sınıflandırılmakta ancak bireysel farklılıkları nedeniyle de eğitimsel olarak tek tek ele alın maktadır. Gelişimsel tarama testleri ve bilgi envanterleriyle incelenen çocuklarımızın aileleri ile bu konuda periyodik olarak bilgilendirilmektedir.

DEĞERLERİMİZ
Kurumumuzda vizyonumuz çerçevesinde ve misyonumuza göre belirlediğimiz hedeflerimize ulaşırken ortak ve temel değerlerimize inanır ve sahip çıkarız. Bizi farklı kılan, geliştiren mutlu kültürümüzün temelini taviz vermediğimiz değerlerimiz oluşturur. Çocuk Bizim İçin Esastır! Tüm çalışmalarımızda ve hareketlerimizde bu değer temeldir. Herhangi bir seçenek öncelikle ve ağırlıkla çocuğun çok yönlü gelişimini nasıl etkileyeceği bakış açısı ile değerlendirilir.

Kurumumuzda her türlü önceliğimiz önce çocuklarımızın mutluğu ve onların gelişimlerini olumlu yönde geliştirmektir. Dürüstüz! Tüm ilişkilerimizde çocukla, veliyle, dış paydaşlarımızla kurduğumuz ilişkide ve kendi içimizde- her zaman açık ve dürüstüz. Çocuklarımızın gelişim aşamalarında herhangi bir olumsuzluk tespitinde gerekli eğitim çalışmaları veli işbirliğiyle hemen başlatılmaktadır.Onlarla yapılan her çalışma abartılmadan ve eksiksiz olarak ebeveynlerle paylaşılmaktadır Verdiğimiz sözlerin daima arkasında dururuz. Herkese Eşit Mesafedeyiz! Tüm çocuklarımıza ve velilerimize verdiğimiz hizmette aynı özen, dikkat ve emeği gösteririz.

İhtiyaçlarını ve farklılıklarını bilerek, ulaşılmak istenen hedeflere doğru, söz verdiğimiz iyi hizmeti herkese sunarız. Saygı Duyarız! Tüm paydaşlarımıza büyük saygı duyarız. Bu nedenle işimizi, hiçbir zaman savsaklamadan, kapasite, bilgi, enerji ve yaratıcılığımızı sonuna kadar kullanarak yaparız. Yarın bu sınırı daha ileri götürebilmek için kendimizi sürekli geliştirmeye çalışırız. Bir işi daha iyi yapabileceksek, daha iyi yaparız. İşbirliği İçerisindeyiz! Temel hedefimiz çocuklarımızın çok yönlü gelişimine destek olmaktır. Bu gelişimi destekleme yolunda velilerimizle her zaman çok yönlü işbirliği içine gireriz.İdeallerimiz doğrultusunda sadece ebeveynlerle değil tüm meslektaşlarımızla ve kurumlarla işbirliği içinde eğitim kalitesini arttırabilmek adına çalışmalar yapmaktayız. Eğitimde ve öğretimde her zaman yeni bir soluk olmak için daima kendimizi geliştirdiğimiz gibi tüm okul öncesi kurumları çalışanlarının teşvik eder motive etmeye çalışırız. Asla rekabet değil işbirliği yaparız.

Biz, ” BİZ EĞİTİMDE HERZAMAN ÖNCÜ, İŞBİRLİKÇİ VE İDEALİST OLDUĞUMUZ İÇİN” fark yaratmayı ve kaliteyi sergilemeyi benimseriz.

Başlat
Nasıl yardımcı olabiliriz?