1959 yılında kurulan ve Mersin’in ilk Özel Okulu olan kurumumuz bundan sonraki tarihini kendi merdivenlerinden öğrencisi olarak inen, Yönetim Kurulu Başkanı olarak çıkan Av. Abdullah Hüseyin Akbıyık ile yazacak.Kendisi; Kimya Öğretmeni Ahmet Yılmaz KADAYIFÇI, Fizik Öğretmeni Ali YAROĞLU ve Matematik Öğretmeni Ömer BAYKAN tarafından devralınan okulun yönetimine 2014 yılında katıldı.Gösterdiği başarılarıyla büyük güven kazanan Yönetim Kurulu Başkanımız Av. Abdullah Hüseyin Akbıyık, bugün itibari ile İçel Koleji bayrağını diğer ortak eğitim önderlerimizden tamamen devraldı.

61 yıldır kaliteli bireyler yetiştirme arzusuyla elini taşın altına koymuş olan okul yönetimine teşekkür eden Akbıyık; köklü geçmişi süresince eğitim sektöründe dimdik ayakta duran İçel Kolejinin, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda değişen dünya düzeninde yaşam seviyesini en üst seviyeye taşıyabilecek bireyler yetiştirme hedefinde olduğunu söyledi.

Biz de “İçel Koleji Ailesi” olarak Sn. Av.Abdullah Hüseyin AKBIYIK’a, Mersin’in incisi olan Özel İçel Koleji bayrağını yalnız taşıyacağı bu uzun yolda daha nice büyük başarılara imza atacağına inancımızın sonsuz olduğunu belirterek başarılar diliyoruz.

Leave a Comment